czwartek, 2 lutego 2017

Koleją w nieznane


Wieststation. Dworzec na bogato. Z rozmachem PKP.

6 komentarze:

 1. I z ruskim akcentem.
  Ale może to specjalnie? ajasię tak niezdrowo podniecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. To specjalnie. Co gorsze ten napis jest przy głównym wejściu, tak samo jak w Johanesburgu, Kapsztadzie, Kalkucie, Kairze, Lagos... Tam też jest taki napis. Trudno wymagać od byznesmenów z PKP by pisali na płotach:

  Hej, radością oczy błysną
  I wieniec czoła okrasi,
  i wszyscy się mile ścisną:
  To wszyscy bracia! To nasi!

  lecz napis z Bombaju na Dworcu Zachodnim powinien nas smucić. Ekonomisty z PKP myślą, że to dobre choć to prostackie obsikiwanie terenu - "tam moje władztwo gdzie moja mowa". Przewidzieno tego typu plucie do zupy w nr 90 Dz.U. z 1999(sic!)poz.999(sic!) w tytule USTAWA z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim lecz ta literatura, w tej sytuacji jest per se znakiem naszej porażki.

  OdpowiedzUsuń
 3. PS. Wieststation to - to co innego! Mój wpis jest niebyły gdy tylko umieszczą właściwy napis przy wejściu na dworzec przy zegarze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od kiedy kolejarze zamalowali grzyb w tunelu, powbijali słupki i zaczęli budować te swoje stacje biurowe, odjechała im kompletnie palma. Widziałeś, w co chcą zwizualizować rejon Czystego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałem do teraz. A wiedziałeś, że:

   "Opracowując Koncepcję Nowej Zachodniej zastosowano innowacyjne narzędzie do analiz ruchu pieszego w postaci mikrosymulacji ruchu pieszego."??

   Oto wizjonerzy, innowatorzy, poligloci z grupy kapitłowej Polskich Kolei Państwowych S.A. po raz kolejny zaskakują pomysłami!

   Usuń