piątek, 2 grudnia 2016

Stolica Zachodnia (Tunelowa)


Osłupienie na Tunelowej, bo parkują i chcą do pociągu, a mają komunikację numer 103. Niech nie rozjeżdżają i stawiają na płatnym 35 zł, przy dworcu.

W zeszłym tygodniu Pekape zadbało o swoją krańcową melancholię, ogradzając długą prostą na zachód słupkami z motywem patriotycznym.


Wszystko poczęło się w 2015 r. Wtedy to bezpłatne klepisko przy Warszawa Zachodnia, mogące pomieścić cały lokalny kontyngent park & rajd, kolejarze cywilizują w płatny parking. Pasażerowie momentalnie wyklepują obok klepisko-bis oraz moszczą swemi rajdówkami gratisowe krawężniki Tunelowej, Brylowskiej, Prądzyńskiego a nawet Pockiej. Gdy sytuacja coraz bardziej wymyka się w głąb przytorowych pastwisk, a płatny parking za 35 zeta nie przynosi oczekiwanej motoryzacji, kolejarze wyłączają ul. Tunelową z bezpłatnego ruchu parkującego.


Niedawna sytuacja tunelowa w wersji bezpłatnej (piętro wyżej – płatnej). 

Teraz jest płać & płać & jedź. Chcesz do Grodziska? Dolicz 35 do biletu! Najlepiej jednak pamiętaj o ekologii i zasuwaj na darmową piechotę, fitnessuj płoty wzdłuż metra i oszczędzaj kraj zza okien elektrycznej kolejki Pe-Ka-Pe, kapewu? Pamiętaj też skąd twój rut. Barwny słupek ci o tym przypomni.Podczas akcji pacyfikacyjnej zamurowano kilku niefrasobliwych użytkowników kolei. Odbiorą auta, gdy tylko wrócą do stolicy – na zachodnią stację.

Metro na Tunelową!

3 komentarze:

 1. cywilizowanie dróg i mostów to chwalebne zjawisko. aczkolwiek, kto nie zna spazmu rozkoszy, jaki daje parkowania za darmo w centrum miasta, ten nie wie nic o rozkoszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak trafnie. Misje cywilizacyjne to głównie stawianie słupków granicznych i podatkowanie kręcącej się przy słupkach ludności.

   Usuń
  2. A bez dostępu do rozkoszy rodzi się myśl o rokoszy (i ruchawce). Żaden płatny słupek nie zastąpi stawania darmo.

   Usuń