środa, 16 marca 2011

Galeria pod grzybem


Znany i lubiany kolejowy wykwit, brzegowa ozdoba Woli i Ochoty, największy ze stalaktytów w tunelu pod Zachodnią zyskał nową oprawę.
Wszyscy już do niego przywykli, a tak mozna z powrotem skupić na nim uwagę (i na obrazku stojącym najwyżej; jest całkiem niezły).

Rośnie szybko.
Tak wyglądał 2 lata temua tak rok wcześniej:W połowie zeszłego roku zrobiło się trochę nerwowo, gdy decydowały się losy kolejowych fejsliftingów i upiększeń na okoliczność Euro, ale na szczęście PKP podjęło śmiałą, proekologiczną decyzję, że Dworzec Zachodni remontowany nie będzie i grzyb pozostanie na miejscu.
Będą za to organizowane łapanki na turystów, którzy nieopatrznie zabłąkają się w okolice dworca. Taka metoda będzie znacznie tańsza i będzie dawać
o wiele więcej tradycyjnej, staropolskiej radości.


6 komentarze:

 1. Cudowny, przepiękny okaz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekspresyjny obcy wpełza. Może zeżre Zachodni i będzie po kłopocie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co tam na tym obrazie umieszczonym najwyżej jest? Jakieś dziecko na środku grzyba?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest dobrze namalowany, a dziecko jest faktycznie i to z wędką. Kojarzy mi się z "Malowanym ptakiem", bo właśnie skończyłem ponurą książkę o Kosińskim.

  Ajemaj, przypomniałeś mi o jednym plakacie, o którym zaraz pisnę słowo. A Zachodniej Warszawy nie ruszy żaden obcy ósmy. Uciekłby podkulając czułki, porażony elektroestetycznym impulsem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie da się całości przeszczepić do CSW? Tam zostałaby przyjęta z większym zrozumieniem...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak kolej wybuduje bocznicę do Jazdowa, to nie widzę przeciwskazań.

  OdpowiedzUsuń