poniedziałek, 21 marca 2011

Sądny dzień wagarowicza

Takie niby pstro, ale mocno mroczne: Stop wagarom.
Radio o tym donosiło, lirycznie, oksymoronicznie — że wagarowiczów może spotkać przykra niespodzianka w postaci umundorowanego policjanta.
No i nie mogąc uwierzyć uszom odnaleźliśmy tą podlinkowaną Ostródę.
Jak widać, działania prewencyjne "Pierwszy dzień wiosny 2011", wynalazek jakiegoś aspiranta na firera z Mazur, całkiem serio są.
Przypomniały się nam nasze dni, jak brało się trzysta piw i szło się na Podzamcze. Hej, wesoło było, hej!
I co? I nic. Jakoś nikt z tych wagarowiczów się później nie wykoleił, nie został spedofilowany lub stał się sprawcą. Wszyscy mają zagraniczne samochody, drogie rowery, mieszkają w dobrych dzielnicach, mają ajfony, expresy do kawy, tostery i komputery, płacą podatki i rozmnażają beztrosko przyszłych wagarowiczów.

Jak już nawet pierwszy dzień wiosny zamienia się w święto prewencji, to robi się naprawdę duszno. Przecież jak te dzieciaki dorastają w takim klimacie
— jakiejś ustawicznej megałapanki — to za kilka lat nie będą mogły się nigdzie ruszyć bez xanaxu, a za kilkanaście, sami będą wymyślać podobne "plany działań". Tyle, że karą za wagarowanie będzie już einstweilig erschossen.

Lepiej jakby milicja zajęła się łapaniem wągrów a nie wągrowiczów.3 komentarze:

  1. Oj tam. Raz sobie można zrobić urozmaicenie i nie łapać babci, sprzedającej szczypiorek, tylko wagarowiczów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Babulinymi specjalistami to są chyba inni umundurowani? Bo ci to waga ciężka, mają spluwy, kajdanki, gazy i więzienia w zanadrzu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Biedna młodzieży, co tu począć?! Jak ja chodziłam do szkoły to też w dzień wagarowicza łapali, ale jakoś sobie z tym radziliśmy, więc może i dzisiejsi wagarowicze dadzą radę. Trzymam kciuki w każdym razie

    OdpowiedzUsuń