sobota, 14 sierpnia 2010

Komiksiarze na słupach i w cywiluPrzed skonsumowaniem B. Canaletto, odbyła się chwila zadumy nad plakatem wyrysowanym przez Przemka Truścińskiego "Trusta".

Tak więc podpis autora oceniam na piątkę z plusem! 
Jest estetyczny, starannie wykreślony odręcznym pismem, nie narzuca się nachalnie odbiorcy zmuszając go do oceny jakości użytej w nim czcionki, niczym nie wymachuje, nie strzela w potylicę, po prostu stoi skromnie na uboczu przy kolumnie głośnikowej a - co najważniejsze - ma zaledwie 7 do 8 centymetrów!

Plakat promuje Koncert promujący i niestety jest już trochę nieaktualny. Jest za to tak fajny i charakterystyczny, że gdyby nie podpis, pomyślałbym, iż jego autorem jest inna postać komiksu - Gawronkiewicz Krzysztof. 

Tak, czy siak, pomimo wzajemnych wpływów i influencji, ten plakat jest wart długiego wiszenia na słupach, w internecie i telewizorze.

x x x x

A skoro chwila zadumy zapromieniła również w kierunku K. Gawronkiwicza, to z radością wyświetlę kilka slajdów z prywatnego życia twórcy na rowerze na tzw. przejażdżce z tzw. koleżanką.
Zobaczymy pełen napięcia moment wyczekiwania na zielone, śmiałe przekrocznie granicy pomiędzy Wolą a Środmieściem i dynamiczny skręt pod arkady budynku Nowolipki 12.

Zdarzenie zarejestrowane 16.07.2010, pomiędzy godz. 19:09:59 a 19:10:31 na ul. Nowolipki róg al. Jana Pawła, [52°14'41.24"N  20°59'26.93"E]


3 komentarze:

 1. Śmiałe i dodajmy NIELEGALNE przekroczenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. E,powinieneś dać dalej, jak po nich coś przejeżdża i odpadają im kończyny w różne strony a bezpański pies ucieka z nogą w zębach. To by była puenta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ba! Nie dość, że niezgodne z obowiązujacą literą to ta ich brawura mogła doprowadzić do jakiejś potwornej katastrofy! Mogli np. rozjechać tramwaj pełen staruszków!

  Marcin, nie wiadomo co ich spotkało po wjeździe do tunelu pod arkadami. Jeśli nawet wcześniej unikneliby bezpańskiego psa i reszty scenariusza, który Ci się zamarzył to i tak stamtąd wyjeżdża się tylko na Pawiak. Każdy rowerzysta jadący tamtą trasą powinien mieć przy sobie ampułkę z cyjankiem na wypadek łapanki.

  OdpowiedzUsuń