wtorek, 17 sierpnia 2010

Ułatwiacz Flesza

Bardzo przyjemny, super prosty, cukierkowo-landrynkowy budownik sajtów we flashu Wix chciałbym zachwalić.
Dla niechętnych kodowaniu robaczków, zapuszczaniu się w mroczne, przyprószone łupieżem zaułki dla programistów, jest to przełom. Mogą błyskawicznie zmajstrować całkiem porządną, efektowną stronę
i dalej pozostawać w błogosławionej ignorancji.
Wszystko oparte jest na dowolnie modyfikowalnych templejtach (np. tak jak w blogerze) - zrobienie prostego portfolio lub galerii to betka. Dużym minusem jest brak polskich ogonków w txcie (tylko "ł" działa), ale z czasem pewnie to karygodne zaniedbanie zostanie naprawione.

Testowałem wczoraj wixa na zwierzętach i wyszedłem z testów cało, bez najmniejszego draśnięcia. Dlatego polecam z czystem sumieniem.
Do testów użyłem starych zdjęć z Odolan magicznych (i paru innych kolejowych) uzupełnionych cytatami z "Pogotowia Technicznego", pełnych napięcia i nagłych zwrotów akcji dzienników pogotowia dla wykolejonych, znalezionego onegdaj na Odolanach.

Oto Vłala!


9 komentarze:

 1. Eee ja wolę stary i poczciwy (czyli taki jak ja) html. Flesz mnie irytuje z deczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czylitakijakijakty.html nie wyklucza przecież do zaglądania w przyszłość.
  A irytują Cię pewnie te obesrane reklamy, co to atakują poniżej pasa po różnych portalach. To powinno być okrutnie karalne.

  Ja generalnie lubię flesza, bo jestem łasy na błyskotki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Reklamy to insza inszość, ale właśnie tych błyskotek ja tak nie bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jajako rodak-polak typowy lubię to, co już raz widziałem. A czy to w hateemelu, fleszu czy innej łajzie, to mi zarówno. Aby nie błyskało za bardzo, bo reklamy i tak załatwia mi adblocker.
  A żem również zapoznany miłośnik kolejek we wszelkim wydaniu, to i zdjęcia i dziennik techniczny mi się podobają. Strona - musiałem odblokować w noscripcie, bo wywalało bebechy, co wyglądało raczej niesmacznie, ale jak już odblokowałem, to całkiemcałkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli o kolejki chodzi, to dziś stałem w sklepie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zaraz idę po fajki i banana. Ale w moim sklepie marki Społem zawsze są kolejki. Nawet jeśli jestem jedynym klientem. W sklepach Społem jest długoletnia tradycja czekania i niestety jest to tradycja nie do przeskoczenia.

  Stolica, nie sprawdzałem (poza Safari) jak to wygląda na innych przeglądarkach. Bardzo się Wix sypie?
  Ale cieszę się, że Ci się podobają kolejowe klimaty i intymne zwierzenia Załogi ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam sklep Carreffour Express, w którego nazwie druga część jest absolutnie niezgodna z prawdą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiktor - noscript załatwiał stronkę bez mydła, tzn. było widać zdjęcia, ale w zupełnie innym układzie, no i oczywiście nic nie migało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki. Załapałem wreszcie co to jest "no script". Faktycznie taka komenda może zrobić krzywdę każdej flaszce (która skryptem stoi :)
  Poza tym, wywaliłem z bloga osadzonego wixa. Wydawało mi się to całkiem zabawne - taki przykurczony, w pełni sprawny sajt wklejony w inny sajt - ale dla człowieka, który akurat ogląda tego bloga w połowie lat '90tych (na modemie 56kbs) może to być zupełnie niezabawne..

  Trzeba dbać również o internautów z przeszłości.

  OdpowiedzUsuń