niedziela, 20 grudnia 2009

Bema: magazyn uroczy

W podwórku kamienicy Bema 91 był budynek uroczy (jeden z moich najbardziej ulubionych). Kontakt wzrokowy z owym budynkiem dostarczał ogromu wysokogatunkowej przyjemności i starowarszawskiej uciechy. Taki styl - na poły góralszczyzna, na poły industrial - był absolutnym wyjątkiem w tym średnio ciekawym mieście.
Przetrwał tam w niezmienionym kształcie wojnę, był w dobrym stanie (ta podwórkowa izolacja dobrze mu służyła). Jeszcze niedawno był tam zapuszczony magazyn jednego z wydziałów UW. Wydawało się, że jego kryjówka jest nie do wykrycia..
Niestety. W zeszłym roku profesory przeszmalcowały go stołecznej Opiece Społecznej, która się nim gustownie zaopiekowała, przeliftingowała w autorską wizję raju.

Spieszmy się fotografować budynki urocze..Magazyn w 2005 roku (jeszcze za starej cyfrówki).


... i obecnie - po fejsliftingu...


W ogóle, w tym i w sąsiednim budynku jeszcze do niedawna istniało bardzo fajne uroczysko - można było się natknąć na dużo uroczych detali.
Ale kamienica Bema 91 również została dotknięta styropianowym rajem, a kamieniczkę Bema 93 dotknął buldożer. Jak znajdę jeszcze-ze-starej-cyfrówki fotki, to wrzucę lub nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz