piątek, 2 listopada 2018

Twarda tęcza dresowa


Na Twardej 28 odsłonięto zdrową tęczę sportową, dresową, strzelniczą w charakterze i z wyglądu. Powstała z odruchu odpowiedzi na inne – zbyt miękkie – tęcze.
Posiadła 200 procent paska, czyli 2 razy po 3 paski, w sumie pasków sześć, co daje jej jedną, niezrzeszoną, stonowaną, niekolorową, bardzo czarną tęczę. W czarnej tęczy nic nie brzęczy, jak mówią ruchliwi po porannym kardio.


Po jużesz całkowitem nieomalże zeskrobaniu budynków Twarda 30/Ciepła (rok prod. 1994) kamienica Lejba Osmosa (bud. 1910 r.) nabrała świeżego oddechu i stała najbardziej fotogeniczną się miejscówką w Krakowie.


Prócz, że posiadła ogromną, ekstra zdizajnowaną, strzelniczą tęczę, to ma tam dodatkowo jeden duży, centralny, biało-czerwony sztandar – odkryty w przeciwległym skrzydle na cześć wyboru prezydenta.


Jak wyglądała Twarda 28 wiele miesięcy wcześniej pokazaliśmy już tutaj.
Co pierwotnie reklamował odsłonięty obrazek dowiemy się w następne święta. Audycję przygotowała:
Stej tjun!

4 komentarze:

 1. Nie tylko tęczolinia ale i elewacja w trzy linie do wpisywania wdzięcznych życzeń wybrańcowi. Mąsier-Prezidę! Witają cię szkielet budów i mury runą. Weź to miasto. Se. Fin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli, że nie nie przenoście nam stolicy do Krakowa, ale jednak przenoście, że? Wszystko wróciłoby do pradawnej miary, ustałyby spory oraz swary; zwary. Jedynie ci Spoznania byliby niezadowoleni, bo od zawsze uważają, że stolica należy się im. Aż o mało się nie rozpukną od tej pewności i żalu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sto lic na stu leć. A poza: rozbiorów, unii, parcelacji, deprywacji i przede wszystkiem zdrowia. Czy ja się dodzwoniłam na telelinię życzeń Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak.
  Sto złotych
  Za znak.
  (i za minutę)
  Sto lic na sto leci w ofierze nam naszafocie?
  Sto starannie przesianych białogłowych dziewic, szafiarek przebranych, wyselekcjonowanych, spłynie czerwienią na stokach Pałacu Kultury? Został równo tydzień.

  OdpowiedzUsuń