poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Remont hrabiego

Kamienica Wolska 54, tzw. hrabiak, po kilkudziesięciu latach dostanie świeżą twarz. Po pomalowaniu na jasno 2 lata temu tyłu hrabiego, nadszedł czas na przody.

Tak, bo to prawda.

Już w piątek znakomita firma Uzet-Ruszt (Pogorzel, ul. Świerkowa 7) postawiła tam ruszt ramowy typu "Plettac 70" z dop. obc. 200 kg z metra.

^

W łikend akcja nabrała tempa i na fasadzie odbyły się dni otwarte.
Rusztowanie zwiedziło liczne grono lubiących patrzeć z góry, publiczność powracająca z szóstych obchodów oraz kilku lokalnych samobójców.
Na dachu spłonęły ogniska, śpiewy i śmieszne kawały tańczyły bez końca.
Z góry na dół poleciało się parę butelek i kapsli z butelek. Dopuszczalne obciążenie nie zostało przekroczone. Poza drobnymi otarciami naskórka nikt miał urazu.
Tak było.


Czy w kamienicę wrócą te marmury, alabastry, sanacyjne półkolumny
i kamienne balkony? Na razie w temacie urody nic jeszcze nie zapadło. Trzeba by spytać Krasuckiego zastępcę.

No bo tak.

Do tematu jeszcze wrócimy, jak tylko wrócimy. Stej tjun,
co nie?

4 komentarze:

 1. kamienicy - i całej obolałej Woli - życzymy jak najlepiej, dawszy się w pierwszej chwili nabrać na manipulację prasową z pierwszego obrazka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stwierdziliśmy wszystko teraz czynić w atrakcyjnej symetrii. Żeby zawsze był plus i minus, alfa i omega, czarne i czarne. Żeby na Woli nieść ludziom uśmiech.

  Poza tym, po remoncie na Wolską 54 zostanie przeniesiony Pedet z Młynarskiej, więc chcieliśmy nadać kamienicy rys dostojny - potężnie handlowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z www.cromadex.pl malowanie ścian to błahostka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń