czwartek, 12 lipca 2012

Ekspres P.


Poczta Polska nasza rodzima rozkwitła superbohaterskimi reklamami.

Super postać, zamaskowany mężczyzna w gejowskim uniformie, bieży trzymając forsę w garści, zaś Poczta — jego polski super właściciel — zabiega w ten sposób o klienta na szybkie przemieszczenie gotówki. Mózgiem super reklamacji jest Mastermind.


Nawiązano tutaj do niepolskiego stereotypu typu Superman, jego ptasio-awiacyjnego motta oraz do, miłej dla gałki, komiksowej stylistyki z lat '50-ych. Super postaci nadano jednak słowiańskie imię Ekspres a na nazwisko: Pieniężny. Epeman nie został również obrandowany inicjałem, logiem lub pokraczną mordą lecz uśmiechniętą złotą trąbką — znakiem super właściciela.

A więc, czem prędzej biegnijmy na pocztę! ustawiajmy się w kolejce po numerek, który ustawi nas w kolejce do kasy, gdzie miła pani — o ile akurat nie będzie miała przerwy — przyjmie od nas gotówkę, którą przekaże Ekspresowi, który się z nią błyskawicznie oddali!

Drodzy Słuchacze! jeśli wtem i nagle zobaczycie zamaskowanego mężczyznę z plikiem pieniędzy w garści — natychmiast kol najnłanłan!
To mogą być bowiem nasze lub Wasze pieniądze!

5 komentarze:

 1. Masz na myśli pocztę na Wolskiej/Płocka ?
  Łał !! ale czad w 10 min ??? Ha ha. Masz fajne etykiety re-kłamy i trąba - super - pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. W kaftanie mógłby nie wzbudzać społecznego zaufania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram przedpiszców. A co do poczty, to jak z tym koniem - jaka jest, każdy widzi. Jak każdy urząd powinna być rozebrana do imentu i postawiona od nowa przez nowych ludziów.
  A, nie, wszystko ze mną w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Ale kaftanie, żupanie i kontuszu mógłby podołać wzbudzeniu. Nie musimy wszystkiego zgapiać gęsio.

  R77 > Tak! To było krótkie streszczenie tej właśnie poczty :) (gdzie zawsze czeka człowieka moc przygód). Super plakaty też są stamtąd. Ukłony!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ajemaj. I można by wtedy zatrudnić bezrobotnych, wykluczonych i bezdomnych.

  OdpowiedzUsuń