poniedziałek, 20 lutego 2012

W ściemnościach


To nie ma wspólnego z holenderskim filmem, bo zabolała nas wyłącznie cienkim chwytem, małym druczkiem manipulacja. 
Jaki "Oscar®"? jaki "najlepszy film"? Przecież red karpety 84th mitingu AA® rozwiną się dopiero 26.02 o 5:30 p.m., PT/ 8:30 p.m., ET/GMT -5! Trzeba lornetować te bilbordy, żeby dostrzec małego druczka?! żeby prawdę nominacji wyłuskać?.. Dłubią ostatnio przy tych osca®owych filmach niesłychanie. Niedawno jeden rozgłoszono "geniaalną komedią", teraz następny jest tym, "który zachwycił świat w ciemności", z noktowizorem.
Pewnie dlatego szanowni prawnicy szanownej Akademii zza ouszeanu czepnęli się naszego Oskara Kolberga i chcą mu odebrać imię.
Odwet.

A A. Holland życzymy i tak tik-tak wszystkiego najlepszego! Temat holocaustu to potencjalane zwycięstwo w konkursie dywanowym.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Jest jeszcze jeden plakat, który nas ostatnio zdumiewa i przestrasza.
Krzyczy "Oto jestem!" (słuchacze  pewnie go widzieli, także nie załączamy slajdu). To narodowy stadion robi radosne "a, kuku!", z prawego brzegu flagami rozkwita.
A, kuku urwa, odkukujemy z brzegu lewego.


3 komentarze:

 1. mnie niezmiernie rozbawiłło to tanachiczne zawołanie obiektu sportowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja żem nie widział kukającego stadionu, i mam nadzieję nie zobaczyć. A z tymi oskardami, to 'standard' i to nie od dziś. Wysyństwo, zawołam z mojego brzegu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli, z którego brzega? jeśli wolno wścibić. Standart sztandartem, ale to kłamstwo niegodne, śmierdzące. Od dziś będę bojkotował AA i AMS. Pójdzie im w pięty!

  Er, dziękuję :) Poznałem kolejne ciekawe słowo: "tanachizm"! Czyli prawidłowy zakrzyk powinien brzmieć: דאָ איך בין!
  Ale byłoby eeextraaa!

  OdpowiedzUsuń