niedziela, 22 stycznia 2012

Najs v.2

Wojna wchowanego trwa i rozwija. Portale informacyjne zatrąbiły już relacjami minuta po minucie, znikaja kolejne govstrony, trwają potyczki dezinformacyjne, za które personalnie zostają odesłani w krainę servera not respondinga, rzecznik Graś i Kłopotek poseł, syn Alfonsa i Anastazji.
Emocjonującym zjawiskiem jest rzeź komentarzy, systematycznie i na odlew dokonywana w TVNie i, w mniejszej skali, w GW. Cenzura w temacie dotyczącym cenzury rzezana przez walczące z cenzurą media, jest groteskowa i niesympatyczna.

Np. poniżej, zaobserwujemy, jak redukowała się liczba komentarzy
na TVN24. Vłala!

godz. 00.04

godz. 03.18

Teraz, wpisy utrzymują się na podobnym pułapie, jak po rzeźniczej moderacji.
Oprócz tego, TVNy przerzuciły się tematem z Kontaktu 24 na jedynkę 24, gdzie pierwszy komment brzmiał mianowicie:
Lecz już po chwili okazało się, że coś im tam naruszył i zbladł:

...

Obserwacja mediów jest jak zawsze o wiele ciekawsza, przynosi więcej wyciągania, niż sam przebieg opisywanych przez nie faktów. Anonimy jednak proszą, żeby mediów nie atakować, bo dzięki nim będą słynni.

A tak ponadto, atack ACTA płynie sobie dalej*:


___________
* czyli awaria serwerów, jakby skomentował to wyłączony z przeciążenia rzecznik.

9 komentarze:

 1. Media i osobliwości tego świata:

  http://stooq.pl/n/?f=564957

  Taki niusik lepiej komponowałby się obok Kuriera Bydgoskiego, lecz z przykrością muszę wyznać, iż mój software/hardware od dłuższego czasu uniemożliwia mi komentowanie wcześniejszych publikacji. Niech bynajmniej nie świadczy to o odwracaniu się plecami od ważkich tematów, nad którymi Redakcja była łaskawa się pochylić.

  OdpowiedzUsuń
 2. ACTAualnie wszyscy mają hard problem z softem. Mam nadzieję, że jak najszybciej się z tem uporasz.

  Osobliwości faktycznie mocne. Ale, że bal był wpisany na listę dziewictwa UNESCO, to nie wiedziałem. No, ale dobrze, że można skreślić, gdy ktoś się "nie posiądzie z oburzenia". Naszą wspaniałą Starówkę też można skreślić, jak podpadniemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawia mnie, kogo z "ludu" tak naprawdę interesuje śledzenie takich stron. Jakby zahakowali Pudelka w necie i "M jak Miłość" w TVP, to by się działo!

  OdpowiedzUsuń
 4. No mnie na przykład. Dzień bez przeczytania najświeższych stenogramów z posiedzeń sejmu byłby smutny i niekolorowy. A TVP najlepiej jakby się prewencyjnie sama zhakowała puszczając "V jak vendetta". To byłoby nawet zabawne.

  OdpowiedzUsuń
 5. GzD > Jeszcze zawrócę do tego skreślonego balu, bo bardzo mnie to zaintrygowało. Spędziłem pół czasochłonnej nocy, żeby się czegoś więcej o tym dowiedzieć i właściwie wyszło, że to jakaś ściema..

  Nie będę streszcał całej gonitwy, ale wszyscy, tzn. — BBC, Łoszingtonpost etc. (bo u nas dała to info tylko wp.pl i ten Twój stooq.pl) — podawali jako źródło: AP. Zaś na AsosziejtetPress nie ma takiego niusa (ostatni z Viennajest z 13 stycznia). Co więcej, samo UNESCO w ogóle nie wymienia wiedeńskich bali w tym swoim "Immaterial Cultural Heritage"..

  Także nie mogę tego objąć rozumowo. Może coś źle szukałem lub UNESCO momentalnie zatarło wszystkie ślady po balowaniu na dziewictwie.

  OdpowiedzUsuń
 6. To był sampler mediowych możliwośći. Zestawienie godne poezji - bal i Aushwitz, i korespondent wiedeński, który był po niezłym balu, sądząc z bełkotu jaki uczynił.

  Co do zakłóceń emisji, jeżeli to prawda:

  http://www.polskatimes.pl/artykul/496630,anonymous-jednak-atakuje-na-twitterze-groza-upublicznieniem,id,t.html

  to cdn.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, lecz coraz bardziej skłaniam się do opinii, że to była rewolucja uszyta na miarę ferii zimowych. Także cdnn. Tylko Twój ulubieniec został na placu boju; pali, tokuje i przybiera maski.

  Przy tym całym actowaniu, jednak najbardziej przeraził mnie ten nius. Bo oznacza, że naprawdę jest już niefajnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałeś na myśli jednego z współczesnych polskich filozofów? Takich niusów niestety jest więcej, i to z naszego nieszczęśliwego kraju - przypadki systemowej ingerencji w sieć.

   Może to zabrzmi górnolotnie, lecz dla mnie demokracja to internet. Z monitorowaną i wycinaną siecią wszystkie inne instytucje tzw. demokracji, to tania ściema.

   Usuń
  2. Tak. Filozof stara się o funkcję królowej na balu maskowym.

   Ja myślę bardziej dolnolotnie: tzw. piractwo to demokracja.
   I neorenesenas, przy okazji.

   5/2/12/ 22:09

   Usuń