piątek, 11 czerwca 2010

Obserwator Lokalny. nr 1

 #1.   06.2010. Nakł. 9 + 1 egz.


Startuje właśnie pierwszy numer gazety lokalnej Obserwator Lokalny, gdzie będziemy poruszać poruszające interwencje oraz sprawy niecierpiące a także będziemy po prostu spostrzgać i obserwować lokalny rytm, czyli - wszystko czym żyje i nie żyje dzielnica Wola i reszta kraju.

Kilka słów genezy. Geneza powstała z inspiracji nieocenionej gazety "Gazeta Bezpłatna Echo" i jej wolskiego zgrupowania "Gazeta Bezpłatna Echo na Woli". Echo jest niedoścignionym wzorem
w dziedzinie sprawozdawczości, spostrzegawczości oraz ostrej interwencji.
(I tym zasadniczo odróżnia się od innego wolskiego tytułu za darmo - "Kuriera Wolskiego", który jest nudny, usłużny, wymyśla ode mnie tytuły
i inne rzeczy osobiste).

Nasza gazeta ma skromny nakład: 9 egzemplarzy dla stałych obserwatorów (+1 dla redakcji). Jest on wystarczający, aby nie skreślać drzew i węgla
w kontakcie.
Zapraszamy na łamy przede wszystkim wszystkich a także dawców reklamy, żeby wiedzieć co kupić na prawdę dobrego.

To tyle genezy i wstępu, serdecznie zapraszamy do przeżycia aktualnych obserwacji!
.


Kasprzaka 7.06.2010
TW "Tramwaje Warszawskie" informują, iż trawnik oddzielający pasy jezdni na ulicy Kasprzaka jest przeznaczony na trawnik. Dziękujemy TW "Tramwaje" za tę - jak zawsze - cenną inicjatywę i prosty przekaz. Mamy nadzieję, że akcja zostanie poszerzona o większą ilosć tablic o przeznaczniu (np. na torach, drutach i słupach itd.).

tramwajeSyreny 7.06.2010
Przyłączamy się do anonimowego apelu rozwieszonego w rejonie Wolska - Syreny! Czystość i higiena są ważne. Nawet na Woli.

higienaPrądzyńskiego 7.06.2010
Jako wielcy miłośnicy wszystkiego co przeszłe z dużą energią spostrzegliśmy na płocie reklamę antyków z Chin. Antyki wyrabiane w Kraju Środka
z pewnością będą się cieszyły na Woli dużym wzięciem.
Uwaga! Proszę zanotować adres: wuwuwu.mebledragon.com.

antykiPłocka 8.06.2010
Na Płockiej przy Obozowej pojawił się tajemniczy kontener. Okoliczni mieszkańcy są dosyć zaniepokojeni. Chodzą słuchy, że kilka osób, które zbliżyły się do pojemnika. już nigdy się od niego nie oddaliły i nie wiadomo gdzie się obecnie znajdują. W związku z tym, kontener jest nazywany "czarnym domem" lub "niebieskim wielościanem zła" (w zależności jak pada światło).
Sprawą kontenera zainteresowała się komenda na Żytniej i patrole konne
z Kozielskiej.

kontener
kontener

Nie tak dawno, mistrz obserwacji Marcin, zarejestrował podobną formę 
w innej części miasta. 
Może komenda powinna pójść tym tropem? Podobieństwa narzucają się same.
kontenerWola 8.06.2010
Na zakończenie tego numeru polecamy sobie, Państwu i dawcom reklam spacer torami kolei obwodowej (sobie obok torów). Właśnie teraz nadarza się niepowtarzalna sytuacja szczegółowego zapoznania się z bunkrami typu ringstand 58c (vel "Tobruk")! 
Zawsze zasypane bunkry otrzymały obecnie lepszą widoczność, a to za sprawą kopania rowu pod kable.

Następna taka okazja zapewne już się w tym stuleciu nie zdarzy! 

Tych z Państwa, którzy nie lubią spacerować po torach, mają usterkę narządów ruchu lub po prostu ich ten temat kompletnie nie interesuje zapraszamy do zapoznania się z galerią.

Slajdy!
tobruk

tobruktobruktobruktobruk
(kliknij delikatnie)
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy numer, zostanę abonentem. Powinna jeszcze być wyraźna winietka/logo pisma. Np emerytka w oknie, bo z tym mi się tytuł skojarzył ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze Ci się skojarzył. Redakcja planowała tytuł "Życzliwy spostrzegacz", ale odpadł ze względu na zbyt fikuśne - rokokowe brzmienie.
    Winietka pojawi się jak spłyną pierwsi dawcy. Trzeba zgromadzić fundusze na doświadczonego winieciarza.

    OdpowiedzUsuń